ENERJİ & Kimya

Distilasyon kolonu

Distilasyon, ham petrolün ve türevlerinin bir dizi işlemden geçirilip ( ısıtma, buharlaştırma, yoğunlaştırma ve soğutma) istenilen ürünlerin saflaştırılması (damıtma)  ve sıvı karışımlarının ayrılmasında kullanılan en temel yöntemdir.
Distilasyon Kolonları; atık madeni yağ geri dönüşümü, ham petrol rafinerileri, solvent geri kazanımı gibi kimyasal projelerinin gerçekleştirildiği tüm proseslerde kullanılır.
Prosesin özelliklerine göre distilasyon kolonları farklı çeşitlerde kullanılabilir ve karışımlar da ki bileşenlerinin kaynama noktası özelliklerine göre tasarlanırlar. Bu karışımların ayrılması için veri buhar-sıvı dengesi (VLE) tabloları kullanılır.

Gerekli tepsilerin sayısını ve özellikleri, karışımların VLE özellikleri, faz sayısı, alınacak ürün sayısına göre belirlenir. Başka bir deyişle, boyutlar ve yükseklik, damıtma kolonlarının özellikleri ve genel tasarımı karışımların VLE verileri tarafından belirlenir.
Bir sanayi distilasyon kolonu, güvenilir kaynaklardan kullanılan yuksek kaliteli malzemelerden ve birinci sınıf işçilikle fabrikamızda imal edilmektedir.
Firmamız her zaman müşteri odaklı tasarımları ve kendi spesifikasyonlarını kullanarak, müşterilerinden aldığı güveni üretime dönüştürerek, sektördeki haklı yerini korumaktadır.
Bünyemizde olan tasarım ve yazılım birimimiz CAD / CAM ve diğer teknik programları kullanarak müşterilerin isteğine ve ürününe göre projelendirme yaparken üretim aşamasında uzman mühendis ve teknik personel ile uygulamalarımız gerçekleşmektedir.

Müşteri taleplerine ve istenilen tüm özelliklere uygun yüksek performanslı, düşük bakım ihtiyacına sahip distilasyon kolonu tasarımı ve imalatını (CHEMCAD,ASPEN,3DMAX,3DPLANT,AUTOCAD) ile  gerçekleştirmektedir.
Distilasyon kolonlarımız;
Korozyona, Isıya ve Basınca dayanıklı olarak üretilmektedir. Bakar Makine ürettiği tüm ürünlerin imalatı aşamasında uluslar arası kabul görmüş standartları (ISO,TSE,CE) kullanmaktadır.

endüstriyel karıştırıcı

Blenderler reaksiyon sonrasında ürünün dinlendirildiği, eklenen solüsyon-katkı maddelerinin ve farklı malzemelerin homojen şekilde karıştırılması için kullanılan proses ekipmanlarının genel adıdır. Blenderlerde çoğunlukla istenilen homojen karışım için ısıtma işlemi tercih edilir. Isıtma işleminin yanı sıra soğutma, harmanlama ve karıştırma işlemlerinin hepsi bir arada ya da ayrı ayrı olarak projelendirilebilir.
Gıda ve kimya başta olmak üzere, petro-kimya, boya, ilaç gibi pek çok endüstriyel faaliyet sahasında kullanım alanı bulunan blenderler için, karıştıracakları malzemelerin spesifik özelliklerine göre pervane ve kanat dizaynları belirlenmelidir.
Her sistemin çalışma basınç, vakum ve sıcaklık gibi parametreleri farklı olacağından, Bakar blenderleri proses ihtiyaçlarınıza cevap verebilmek için tasarlanır ve imal edilirler. Yüksek basınç ve vakum altında da çalışabilen blenderler, yine ihtiyaçlarınıza göre paslanmaz veya karbon çeliği malzemeden üretilerek çalışmalarınızda çözüm ortağınız olur.
• Kullanıcı Taleplerine Uygun, Uluslararası Standartlarda Tasarım ve İmalat
• Kullanım Şartlarına Uygun Malzeme ve İşçiliklerin Seçilmesi
• Komple Sertifikalı Malzeme Kullanımı
• Yüksek Kalite ve Uzun Ömür Garantisi
• Ceket veya Isıtma / Soğutma Serpantinleri
• İzolasyon İle Isı Yalıtımı
• Sisteme Uygun Mekanik veya Yumuşak Salmastra
• Komple Kullanım ve Bakım Dokümantasyonu
• Karıştırıcı Devir Kontrolü
• PLC Yönetim Paneli
• CIP Uygulamaları
• Hassas Tartım Sistemi
• Ürün Karakterine Uygun, Karıştırıcı Kanat ve Dalgakıran
• Yüksek Basınç ve Vakuma Dayanıklı İmalat
• Ex-proof / IP Motor
• Malzeme Kalitesine Uygun Polisaj ve Boyama İşlemleri

otomatik sıvı dolum makinası

Gıda, kimya, ilaç ve kozmetik sektöründeki tüm akışkan ürünleri doldurur.
304 kalite paslanmaz çelik şase.
Otomatik reçete fonksiyonu
Dolum aralığı 100cc-1000cc / 1000cc-5000cc.
Dolum nozul adedi: 4 – 6 – 8 adet.
Konveyör uzunluğu: 6 metre.
Elektrik gücü: 3 KW.
Hava tüketimi: 300 lt dakikada 8 bar
Çalışma sistemi: Mekanik, elektronik ve elektro pnömatik.
Çalışma hava basıncı: 6-8 bar.
Dozajlama boruları rektifiyeli 304 kalite paslanmaz çelik.
Şişe merkezleme sistemi.
İsteğe göre Paslanmaz baklalı veya plastik baklalı konveyör.
Dolum ve nozullar servo motor ile.
Dipten ve üstten dolum özelliği.
Gramaj ayarlama PLC kontrollü ekrandan.
Dokunmatik ekran.
Dolum hızları ayarlanabilir.
İsteğe bağlı komple Plexiglass kabin.
Kapasite: 5.000 adet 1 litre şişe / saatte.
Otomatik Gramaj ayarlama sistemi
Köpüren ürünlerde dipten dolum işlemi gerçekleştirir.
300 litrelik otomatik seviye dolum kapasitesi
Otomatik Etiketleme Ünitesi
Otomatik Gergi Kontrollü Kapak sıkma sistemi

 

TR EN RU DE