MADEN & Metalurji

KONVEYÖRLÜ maden kurutucu

elevatör

helezon taşıyıcı

Toz ve granül hammaddelerin belirli noktalardan taşınmasında helezon konveyörler kullanılmaktadır. Mikronize hertürlü maden, çimento, PVC, un gibi endüstriyel ürünler vidalı helezon yardımıyla iki nokta arasında taşınabilmektedir.
Vidalı helezon konveyörler, toz veya granül halinde bulunan dökme hammaddelerin mekanik olarak aktarılmasını sağlamaktadır. Helezon konveyör yardımı ile istenilen iki nokta arasında doğrusal bir hat boyunca malzeme aktarımı yapılmaktadır. Helezon besleyiciler ve konveyörler uygulama alanına göre çeşitlilik göstermektedir. Endüstriyel uygulamalarda aktarılacak hammaddenin özelliği, kapasite ve mesafe gibi çeşitli değişkenlere göre vidalı konveyörün tasarımı değişmektedir. Helezon çapları, helezon yapısı, giriş çıkış boğazları, yataklamalar, motor güçleri uygulamaya göre değişkenlik göstermektedir.

bantlı konveyör taşıyıcı

Bantlı konveyörler malzeme taşıma ile birlikte yükleme, boşaltma, stoklama gibi birçok alanda kullanılmaktadır.
Yaygın olarak maden ocaklarında; cevher hazırlama ve zenginleştirme tesislerinde; taş kırma, eleme ve yıkama tesislerinde limanlarda maden cevheri, kömür gibi malzemelerin yüklenmesi ve boşaltılması işlerinde kullanılmaktadır. Uygulama tiplerine göre düz bant, çavuş bant ve yuvarlak bant uygulamaları mevcuttur. 

Elektromanyetik Bant Üstü Metal Seperatörler

Yüksek alan şiddetli elektromanyetik bant üstü metal separatörler konveyörler ve şutların içerisinde istenmeyen metallerin ayıklanmasında kullanılmaktadır. Elektromanyetik bant üstü metal separatörler konveyör üzerine çarpraz ve paralel olarak uygulaması yapılabilir. Çarpraz uygulama 30 derece açıya kadar konveyörün herhangi bir noktasına yerleştirilebilir. Paralel uygulama ise konveyör şutunun olduğu noktaya metal tutup bırakılacak kadar mesafede yerleştirilebilir. Elektromanyetik separatör iki adet gergi tamburu bulundurur. Bunların yanında separatör ana gövdesinde bulunan iki adet bant ayar rulosu bant ayarının kontrolü için emniyet sağlar. Yanlarda bulunan iki adet şut malzeme manyetik blok ile bant arasına metalin girmesinin önüne geçer. Direkt akuple bant motoru kesintisiz ve kayıpsız güç aktarımı sağlar ve konik kilitli tamburlar servis kolaylığı sağlar.

kalsinasyon kurutma ve soğutma

Kalsinasyon ve kurutma ve soğutma makinalarımız başlıca; alçı, kalsit, kireç, kum, perlit vb. maden mineraller için kullanılır.

klasifikatör

Spiral klasifikatörler belirli bir eğimde, yapısı dik bir çöktürme tankı içinde çalışan tek veya çift spiralli sistemler vasıtasıyla iri malzemelerin spiral kanatları ile ileri bir noktaya taşınmasıyla, suda yüzen malzemelerin ise besleme bölgesinin taşma oluklarından suyla birlikte toplanmasıyla birbirinden ayrıştırılan sistemlerdir.

Manyetik Bant Üstü Metal Seperatörler

manyetik tambur seperatör

vibro besleyici

jet pulse filtre

vanalar

bıçaklı vana

diyafram vana

gate vana

globe vana

kelebek vanası

kontrol vanası

küresel vana

motorlu vana

pinç vana

TR EN RU DE